Tytuł odcinka: “E.L._.O.”
Polski tytuł odcinka:
Pierwsza data emisji: 15 listopada 2019
Reżyseria: Millicent Shelton
Scenariusz: Bianca Sams
Twoja ocena: [yasr_visitor_votes size=”medium”]

Podczas gdy Dick wciąż jest w więzieniu, a Gar pod mikroskopem w Cadmus, pozostali Tytani zostają wezwani, aby uratować swoich towarzyszy. Tymczasem Jason i Rose zbliżają się do Gotham. Gdy Mercy Graves dokonuje przełomu w swoim “Project Rakshasa”, Dick doznaje olśnienia.

W rolach głównych:
Brenton Thwaites – Dick Grayson
Anna Diop – Koriand’r
Teagan Croft – Rachel Roth/Raven
Ryan Potter – Gar Logan
Conor Leslie – Donna Troy
Curran Walters – Jason Todd
Chelsea Zhang – Rose Wilson
Minka Kelly – Dawn Granger

Gościnnie występują:
Esai Morales – Slade Wilson/Deathstroke
Iain Glen – Bruce Wayne
Natalie Gumede – Mercy Graves
McKinley Freeman – psychiatra

W pozostałych rolach:
Sydney Kuhne – Dani
Tameka Griffiths – Eriel
Sistah Lois – kucharka w Elko Diner
Oksana Zilinskas – Truck Stop Girl
Paulyn Wei – sprzedawczyni biletów
Cliff Saunders – Elko Joe
Darrin Maharaj – Kane Jail Reporter
Ric Garcia – SF Priest


“Titans” notują coraz niższe loty i mimo niektórych interesujących pomysłów efekt końcowy jest po prostu słaby. Opis odcinka uwzględnia wszystko co się w nim wydarzyło, a co gorsza całość ogląda się bez przyjemności.

Twórcy próbują wprowadzić elementy pewnego zakręcenia niczym w “Doom Patrol”, ale to nie pasuje do ogólnej formuły “Titans”. Dziwaczne spotkanie w restauracji po środku pustkowia, by przekazać kilka słów jest dziwaczne i po prostu niepraktyczne.

W odcinku pojawiają się dwa ciekawe motywy. Bruce Wayne doprowadzający do spotkania bohaterek oraz ucieczka Dicka z więzienia. Niestety na ekranie nie widzimy ani jak Wayne tego dokonuje, ani widowiskowej ucieczki Graysona. To co mogło zaciekawić widza zdecydowano się pominąć.

Raven i Kory mają nowe problemy, ale w największe kłopoty wpadł Gar i nic dziwnego, że dobrze znające Dicka, Donna i Dawn postanawiają, że to jemu trzeba niezwłocznie pomóc. Wątek z Cadmus od początku jest interesujący i tu się nic nie zmienia, ale to za mało by “E.L._.O.” był warty uwagi.

By powstrzymać zainteresowanie widzów dostajemy trochę brutalności, a w końcówce “E.L._.O.” zwrot akcji związany z postacią Rose. Jako, że zbliżamy się do końca sezonu, to zamiast kolejnych zawirowań oczekiwałoby się próby domykania rozpoczętych wątków, a nie stwarzania kolejnych, czy sięgania po tanie chwyty by obudzić widzów.

Ocena: 2,5 nietoperka

Autor: Q

Ciekawostki:

  • Słowa Jasona do Rose: “There’s a place for us, somewhere a place for us, hold my hand and we’re halfway there, hold my hand and I’ll take you there, somehow.” na które ta odpowiada “Some day, somewhere.”, to teksty z piosenki „Somewhere” z musicalu “West Side Story” Stephena Sondheima i Leonarda Bernsteina. Muzyka w tle przypomina wspomnianą piosenkę.
  • Podczas sceny, w której Dawn opuszcza Wyoming słychać “The Sound of Thunder” Daniela Farranta i Nicka Kingsleya.
  • Kiedy Dawn zmienia stacje radiowe w samochodzie słychać piosenkę “You Don’t Own Me” Lesley Gore.
  • Podczas pocałunku Kory i Justina w tle słychać piosenkę “Worship” w wykonaniu Lizzo.
  • W scenie, gdy Mercy przejmuje kontrolę nad Garem i podczas napisów końcowych słychać “Koncert skrzypcowy D-dur op. 35” Czajkowskiego.


Kalendarium

Sonda

Najlepszy plakat z "The Batman"