"Robin Rises: Omega"W zeszłym roku podczas bohaterskiej walki zmarł Damian Wayne, który działał jako Robin. Do dziś nikt nowy nie przejął jego funkcji. Nadchodzi jednak zmiana – już w lipcu postać pomocnika Mrocznego Rycerza powróci, aby być obecnym podczas 75-lecia postaci Batmana. Za scenariusz będzie odpowiadać oczywiście Peter Tomasi.

Robin Rises: Omega” to one-shot (pisaliśmy niedawno o plotce na jego temat), który ukaże się 16 lipca. Będzie kontynuować wątki z historii “Hunt for Robin” z serii “Batman and…”. Do walki Batmana z Ra’s Al Ghulem o odzyskanie skradzionych ciał syna oraz Talii dołączy coś nowego, prosto z Apokolips, planety Darkseida. “Robin Rises: Omega” ma być też miejscem, w który nowi czytelnicy mogą bez problemu zacząć swoją przygodę z serią “Batman and Robin”. Tomasi wspomina, że w kontekście historii wszystko idzie zgodnie z planem zakładanym od samego początku jego pracy.

"Batman and Robin #33"Z kolei 33 numer serii w końcu powróci do swojego oryginalnego tytułu – “Batman and Robin”. W tym momencie będziemy też świadkami konsekwencjami one-shotu “Robin Rises: Omega”. Ktoś powróci do życia i przyjmie tożsamość Robina. Tomasi zdradza, że nie koniecznie będzie to ta sama osoba. Tak samo nie potwierdza, że to właśnie Damian zmartwychwstanie.

“Robin Rises: Omega” będzie kosztował 4,99 dolarów, a rysunkami zajmą się Andy Kubert oraz Jonathan Glapion.

Źródło: Hero Complex

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Kalendarium
Sonda

Najlepszy tom "Knightfall"?

Zobacz wyniki