| O FILMIE | RECENZJE | PLAKATY | GALERIE | ZWIASTUNY |
| BOX OFFICE | W LICZBACH | NOTKI BIOGRAFICZNE POSTACI | PRODUKCJA | OBSADA | TWÓRCY |


WONDER WOMAN (USA, 2017)
TYTUŁ POLSKI: Wonder Woman
GATUNEK: Akcja/ Przygodowy/ Fantasy
BUDŻET: 149 mln dolarów
CZAS PROJEKCJI: 141 minut
REŻYSERIA: Patty Jenkins
SCENARIUSZ: Allan Heinberg, Geoff Johns
POMYSŁ: Zack Snyder i Allan Heinberg
STUDIO: Warner Bros. Pictures
DYSTRYBUTOR W POLSCE: Warner Bros. Poland
STRONY OFICJALNE: WonderWomanFilm.com
PREMIERA: 2 czerwca 2017 (USA, Polska)

W czerwcu 2017 roku nastąpiła międzynarodowa premiera epickiego filmu przygodowego Wonder Woman w reżyserii Patty Jenkins (Monster, serial Dochodzenie stacji AMC), w którym w tytułową rolę wcieliła się Gal Gadot. W międzynarodowej obsadzie znaleźli się również Chris Pine (seria Star Trek), Connie Nielsen (The Following stacji Fox, Gladiator), Robin Wright (Dziewczyna z tatuażem, serial House of Cards stacji Netflix), David Thewlis (seria o Harrym Potterze, Teoria wszystkiego), Danny Huston (Starcie tytanów, X-Men Geneza: Wolverine), Elena Anaya (Skóra, w której żyję), Ewen Bremner (Exodus: Bogowie i królowie, Snowpiercer: Arka przyszłości) oraz Saïd Taghmaoui (American Hustle).

Zanim stała się Wonder Woman, była Dianą, księżniczką Amazonek wyszkoloną na niepokonaną wojowniczkę. Wychowała się na odległej, rajskiej wyspie. Pewnego dnia rozbił się tam amerykański pilot, który opowiedział Dianie o wielkim konflikcie ogarniającym świat. Księżniczka porzuciła więc swój dom przekonana, że może powstrzymać zagrożenie. W walce u boku ludzi, w wojnie ostatecznej, Diana odkrywa pełnię swojej mocy… i swoje prawdziwe przeznaczenie.

Patty Jenkins wyreżyserowała film na podstawie scenariusza autorstwa Allana Heinberga i Geoffa Johnsa i Patty Jenkins, w oparciu o pomysł Zacka Syndera i Allana Heinberga i na podstawie postaci DC Entertainment. Twórcą postaci Wonder Woman był William Moulton Marston.

Produkcją filmu zajęli się Charles Roven, Zack Snyder, Deborah Snyder i Richard Suckle, natomiast Rebecca Roven, Stephen Jones, Wesley Coller i Geoff Johns pełnili funkcje producentów wykonawczych.

W ekipie filmowej znaleźli się również autor zdjęć Matthew Jensen (Kronika, Fantastyczna Czwórka, serial Gra o tron stacji HBO), nominowana do Oscara scenograf Aline Bonetto (Amelia, Bardzo długie zaręczyny, Piotruś. Wyprawa do Nibylandii) oraz zdobywcy Oscara — montażysta Martin Walsh (Chicago, Jack Ryan: Teoria chaosu, V jak Vendetta) i kostiumograf Lindy Hemming (trylogia Mroczny Rycerz, Topsy-Turvy).

Warner Bros. Pictures we współpracy z RatPac-Dune Entertainment przedstawia produkcję Atlas Entertainment/Cruel and Unusual — Wonder Woman. Światowa premiera filmu przewidziana jest na 2 czerwca 2017 roku. Obraz będzie rozpowszechniany na całym świecie przez Warner Bros. Pictures, należącą do Warner Bros. Entertainment Company.


Produkcja: Charles Roven, Zack Snyder, Deborah Snyder i Richard Suckle
Producenci wykonawczy: Rebecca Roven, Stephen Jones, Wesley Coller i Geoff Johns

Zdjęcia: Matthew Jensen
Muzyka: Rupert Gregson-Williams
Kostiumy: Lindy Hemming
Scenografia: Aline Bonetto
Obsada: Gal Gadot, Chris Pine, Connie Nielsen, Robin Wright, David Thewlis, Danny Huston, Elena Anaya, Ewen Bremner i Saïd Taghmaoui.


za
dni
0
7
godzin
2
2
minut
4
2
sekund
1
0


za
dni
7
1
godzin
2
2
minut
4
2
sekund
1
0

Kalendarium

Sonda

Największym błędem była rezygnacja z

Zobacz wyniki