| O FILMIE | RECENZJE | PLAKATY | GALERIE | ZWIASTUNY |
| BOX OFFICE | W LICZBACH | NOTKI BIOGRAFICZNE POSTACI | PRODUKCJA | OBSADA | TWÓRCY |


NOTKI BIOGRAFICZNE POSTACI

WONDER WOMAN / DIANA OF THEMYSCIRA (Gal Gadot)
Wonder Woman, która należy do grona najsłynniejszych i najpotężniejszych superbohaterów na świecie, to niezłomna amazońska wojowniczka obdarzona nadludzką siłą, niezwykłą urodą i niesamowitą inteligencją. Nie ma sobie równych w walce wręcz. Posługuje się lassem, tarczą i mieczem.

Zanim została Wonder Woman, Diana była amazońską księżniczką. Mieszkała na mistycznej rajskiej wyspie Themyscirze, gdzie poznawała tajniki sztuki wojennej i doskonaliła swoje umiejętności, takie jak łucznictwo i walka na miecze.

HIPPOLYTA (Connie Nielsen)
Hippolyta jest królową Amazonek i matką młodej księżniczki Diany. Jako szlachetna władczyni pragnie uzmysłowić Dianie, że umysł to jej najpotężniejsza broń.

ANTIOPE (Robin Wright)
Generał Antiope to najznamienitsza wojowniczka pośród Amazonek. Do jej zadań należy szkolenie armii. Antiope, która jest także siostrą amazońskiej królowej Hippolyty i ciotką księżniczki Diany, potajemnie wprowadza swoją żądną wiedzy i utalentowaną młodą siostrzenicę w tajniki sztuki wojennej.

STEVE TREVOR (Chris Pine)
Kapitan Steve Trevor to dzielny amerykański pilot myśliwca wykonujący niebezpieczne tajne misje w czasie I wojny światowej. Zauroczony amazońską księżniczką Dianą pomaga jej odnaleźć się w świecie ludzi i walczy u jej boku.

MENALIPPE (Lisa Loven Kongsli)
Menalippe jest siostrą królowej Hippolyty i generał Antiope. To zaprawiona w boju amazońska wojowniczka. Wykorzystuje Lasso Hestii, aby dowiedzieć się prawdy o niespodziewanej wizycie Steve’a Trevora na rajskiej wyspie Themyscirze oraz o toczącej się na świecie wojnie.

CHIEF (Eugene Brave Rock)
Chief to przemytnik o zasłużonej reputacji, którą zdobył, szmuglując na tyły nieprzyjaciela niemal wszystko. Dołącza do Diany i Steve’a w ich misji przeciw wrogowi.

SAMEER (Saïd Taghmaoui)
Sameer (albo Sammy) to zdolny lingwista i aktor, który potrafi oczarować każdego, choć wielu nazwałoby go raczej oszustem. Wraz z Chiefem i Charliem dołącza do Diany i Steve’a Trevora w ich misji przeciw wrogowi.

CHARLIE (Ewen Bremner)
Charlie jest wytrawnym snajperem. Mimo że cierpi na nerwicę frontową, dołącza do Diany i Steve’a Trevora w ich misji przeciw wrogowi.

ETTA CANDY (Lucy Davis)
Etta Candy jest lojalną i niezastąpioną sekretarką kapitana Steve’a Trevora. To kobieta, która wyprzedza swoją epokę. Ponieważ pracuje w Ministerstwie Wojny, staje się nieocenionym źródłem informacji dla Steve’a i Diany.

GENERAL LUDENDORFF (Danny Huston)
To niegodziwy dowódca w niemieckiej armii, który nie cofnie się przed niczym, aby kontynuować wojnę. Bezwzględny generał Ludendorff sprawuje nadzór nad tajnym obiektem wojskowym, w którym mieści się fabryka, gdzie dr Isabel Maru pracuje nad tajną, a zarazem śmiercionośną, bronią chemiczną.

DR ISABEL MARU (Elena Anaya)
Dr Isabel Maru, która dorobiła się przezwiska „Dr Trucizna”, to budząca kontrowersje chemiczka. Pod kierunkiem generała Ludendorffa pracuje nad tajemniczą nową bronią chemiczną. Czerpie satysfakcję ze swojej pracy — podobnie jak z rosnącej liczby ofiar spowodowanej jej efektami.

informacja prasowa

za
dni
1
3
godzin
1
7
minut
1
6
sekund
5
0


za
dni
7
7
godzin
1
7
minut
1
6
sekund
5
0

Kalendarium

Sonda

Największym błędem była rezygnacja z

Zobacz wyniki