| O FILMIE | RECENZJE | PLAKATY | GALERIE | ZWIASTUNY |
| BOX OFFICE | W LICZBACH | NOTKI BIOGRAFICZNE POSTACI | PRODUKCJA | OBSADA | TWÓRCY |


INFORMACJE O OBSADZIE

GAL GADOT (Diana/Wonder Woman) szybko podbija branżę rozrywkową jako jedna z najciekawszych i najbardziej rozchwytywanych aktorek w Hollywood. Zadebiutowała w roli Diany/Wonder Woman w ubiegłorocznym przeboju kasowym Batman v Superman: Świt sprawiedliwości. W listopadzie tego roku ponownie wcieli się w tę postać w pierwszym filmie opowiadającym o Lidze Sprawiedliwości.

W 2016 r. Gadot wystąpiła też w dramacie kryminalnym Psy mafii w reżyserii Johna Hillcoata. Obraz opowiada o grupie skorumpowanych gliniarzy szantażowanych przez rosyjską mafię. Muszą dokonać skomplikowanego napadu. W tym samym roku aktorkę można było zobaczyć w filmie akcji Ariela Vromena Umysł przestępcy, w którym na ekranie towarzyszyli jej Ryan Reynolds, Kevin Costner i Gary Oldman. Produkcja opowiada o niebezpiecznym skazańcu, który otrzymuje umiejętności i wspomnienia zmarłego agenta CIA. Ponadto Gadot zagrała w komedii Szpiedzy z sąsiedztwa z udziałem Jona Hamma, Isli Fisher oraz Zacha Galifianakisa.

W 2009 r. wcieliła się w rolę Gisele, obiektu westchnień Vina Diesela, w filmie Szybko i wściekle. Był to jej debiut w amerykańskim filmie kinowym. Jako Gisele powróciła w Szybkich i wściekłych 5 oraz Szybkich i wściekłych 6, a po raz ostatni można ją było oglądać w tej roli w ostatnim filmie serii — Szybkich i wściekłych 7.
W 2010 r. Gadot pojawiła się w przygodowym filmie akcji Wybuchowa para z Tomem Cruise’em i Cameron Diaz. Zagrała Naomi, prawą rękę wroga Toma Cruise’a. W tym samym roku wystąpiła w komedii kryminalnej Nocna randka jako Natanya, izraelska dziewczyna Holbrooke’a (w tej roli Mark Wahlberg).

Gadot urodziła się w Tel Avivie, w Izraelu. Zdobyła tytuł Miss Izraela i reprezentowała swój kraj w konkursie piękności Miss Universe w 2004 r. Niedługo potem rozpoczęła karierę aktorską, wcielając się w główną rolę w serialu Bubot emitowanym w izraelskiej telewizji.

CHRIS PINE (Steve Trevor) to obecnie jeden z najbardziej rozchwytywanych aktorów w Hollywood. Biorąc pod uwagę liczne produkcje z jego udziałem, które niedługo wejdą na ekrany kin, lista jego dokonań jest równie długa, co zróżnicowana.

W ostatnim czasie aktor wystąpił u boku Jeffa Bridgesa i Bena Fostera w docenionym przez krytyków dramacie Aż do piekła, który otrzymał nominacje do Oscara, Złotego Globu oraz nagrody Critics’ Choice w kategorii najlepszy film. Niedawno zakończył pracę na planie obrazu A Wrinkle in Time w reżyserii Avy DuVernay. Film jest ekranizacją powieści o tym samym tytule, opowiadającej o trójce dzieci poszukujących zaginionego ojca-naukowca. Wystąpili w nim także Reese Witherspoon, Zach Galifianakis i Mindy Kaling.

Ponadto Pine’a będzie można zobaczyć w najnowszym sezonie popularnego serialu komediowego Angie Tribeca stacji TBS, produkowanego przez Steve’a i Nancy Carellów. Wciela się w nim w postać dr. Thomasa Hornbeina, odsiadującego wyrok seryjnego mordercy, który może pomóc Angie wytropić innego seryjnego mordercę.

Wśród najnowszych filmów z udziałem Pine’a znalazł się Star Trek: W nieznane, trzecia odsłona popularnej serii filmowej, na potrzeby której aktor powrócił do roli kapitana Jamesa T. Kirka ze Star Treka i W ciemność. Star Trek. Ponadto zagrał we wstrząsającym dramacie Czas próby, który opowiada prawdziwą historię najbardziej ryzykownej akcji ratunkowej przeprowadzonej przez Morską Straż Graniczną Stanów Zjednoczonych. Jego dorobek powiększył się ostatnio o serial Wet Hot American Summer platformy Netflix, film science fiction Z jak Zachariasz Craiga Zobela, w którym udział wzięli także Chiwetel Ejiofor i Margot Robbie, jak również komedię kryminalną Szefowie wrogowie 2 z Jasonem Batemanem, Charliem Dayem, Jasonem Sudeikisem, Jennifer Aniston, Jamiem Foksem i Kevinem Spaceyem. Pine pojawił się też w nominowanej do Oscara i Złotego Globu komedii muzycznej Tajemnice lasu w reżyserii Roba Marshalla, w której na ekranie towarzyszyli mu Meryl Streep, Emily Blunt, Johnny Depp i Anna Kendrick.

Inne filmy, w realizacji których wziął udział, to: Jack Ryan: Teoria chaosu Kennetha Branagha, w którym zagrał tytułową rolę u boku Keiry Knightley i Kevina Costnera, animacja Strażnicy marzeń, Ludzie jak my, w którym wystąpił z Michelle Pfeiffer, Elizabeth Banks i Olivią Wilde, komedia akcji A więc wojna z Reese Witherspoon i Tomem Hardym, Niepowstrzymany w reżyserii Tony’ego Scotta, z udziałem Denzela Washingtona, Zabójczy wirus, edukacyjna animacja Quantum Quest: A Cassini Space Odyssey, Wino na medal w reżyserii autora scenariusza Randalla Millera, niezależny obraz Small Town Saturday Night Ryana Craiga, który napisał do niego również scenariusz, mroczny dramat As w rękawie Joe Carnahana w gwiazdorskiej obsadzie, Randki w ciemno, w którym partnerowali mu Eddie Kay Thomas i Jane Seymour, komedia romantyczna Całe szczęście u boku Lindsay Lohan oraz Pamiętnik księżniczki 2: Królewskie zaręczyny z Anne Hathaway.

Na scenie teatralnej Pine pojawił się w spektaklu „Porucznik z Inishmore” Martina McDonagha wystawianym w Mark Taper Forum w Los Angeles. W marcu 2011 r. został wyróżniony za swoją kreację nagrodą dla najlepszego aktora pierwszoplanowego przyznawaną przez L.A. Drama Critics Circle.

W 2009 r. aktor zebrał też entuzjastyczne recenzje, jak również otrzymał nominację do nagrody Ovation Award za występ u boku Chrisa Notha w dramacie „Farragut North”, który był wystawiany na deskach Geffen Playhouse w Los Angeles. W jego dorobku scenicznym znalazły się ponadto m.in. sztuka „Gruba świnia” Neila LaBute’a także wystawiana w Geffen Playhouse oraz offbroadwayowski monodram „The Atheist”, jak również liczne produkcje zrealizowane na potrzeby festiwalu Williamstown Theatre Festival.

W 2013 r. otrzymał prestiżowy tytuł męskiej gwiazdy roku podczas dorocznej gali rozdania nagród CinemaCon Awards. Pine ukończył studia na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. Jego rodzice to aktorzy Gwynne Gilford i Robert Pine, a nieżyjąca babcia, Anne Gwynne, była aktorką filmową w latach 30. i 40. XX wieku.

ROBIN WRIGHT
(Antiope) to wielokrotnie nagradzana aktorka angażująca się w działalność charytatywną, która na trwałe zapisała się w historii Hollywood. Obecnie można ją oglądać w cieszącym się dużym uznaniem oryginalnym serialu House of Cards dostępnym na platformie Netflix, w którym partneruje jej Kevin Spacey. Wright nie tylko w nim występuje, ale pełni też rolę producenta wykonawczego. Wyreżyserowała cztery odcinki obecnego sezonu serialu, dwa odcinki sezonu trzeciego i jeden odcinek sezonu drugiego. Aktorka zebrała znakomite recenzje za rolę zachwycającej Claire Underwood. Była za nią nominowana do Złotego Globu w kategorii najlepsza rola żeńska w serialu telewizyjnym — dramacie w latach 2014–2016, a statuetkę odebrała w 2014 r. W 2015 i 2016 r. otrzymała nominacje do nagrody Screen Actors Guild Award w dwóch kategoriach — za wybitny występ aktorki w serialu dramatycznym oraz dla wybitnej obsady w serialu dramatycznym. Została też nominowana do nagrody Emmy dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej w serialu dramatycznym w latach 2013–2015.

Wright powróci także na duży ekran rolą w filmie Blade Runner 2049, który niedługo wejdzie na ekrany kin. Aktorka niezmiennie zbiera entuzjastyczne recenzje za różnorodne kreacje, które tworzy.

W 2010 r. zyskała uznanie krytyków jako Mary Surratt w porywającym dramacie sądowym Spisek w reżyserii Roberta Redforda. W 2009 r. została doceniona za kreację Pippy Lee w obrazie Prywatne życie Pippy Lee Rebeki Miller. W tym samym roku pojawiła się też w świątecznym klasyku Opowieść wigilijna w reżyserii Roberta Zemeckisa.

Wright ma na swoim koncie liczne wyróżnienia za pracę przyznawane w trakcie jej kariery. Uhonorowano ją nagrodą za całokształt twórczości podczas 35. Amerykańskiego Festiwalu Filmowego w Deauville. Pierwsze dwie nominacje, do Złotego Globu i nagrody Screen Actors Guild (SAG) Award dla najlepszej aktorki drugoplanowej, otrzymała już w 1995 r. za pamiętną rolę Jenny w nagrodzonym Oscarem dla najlepszego filmu Forreście Gumpie Roberta Zemeckisa. Aktorkę wyróżniono drugą nominacją do nagrody SAG w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa za obraz Jak jej nie kochać Nicka Cassavetesa, a trzecią — dla najlepszej aktorki w filmie telewizyjnym lub miniserialu — za Empire Falls Freda Schepisiego. Zdobyła trzy nominacje do nagrody Independent Spirit Award za role w filmach Cena miłości Erin Dignam, Dziewięć kobiet Rodrigo Garcii oraz Ten dzień powrócił Jeffa Stanzlera. Ponadto Wright wystąpiła w dramacie Virgin w reżyserii Deborah Kampmeier, który został nominowany do nagrody Independent Spirit Award dla najlepszego debiutu, znanej również jako nagroda im. Johna Cassavetesa. Aktorka zajmowała się też jego produkcją jako producent wykonawczy.
W 2014 r. na rynek trafiła zaangażowana społecznie linia bielizny nocnej Pour Les Femmes, którą stworzyła wraz z projektantką odzieży — Karen Fowler. Pour Les Femmes nawiązała współpracę z Action Kivu i Synergie, dwiema organizacjami działającymi na rzecz bezpieczeństwa kobiet w Kongo, będących ofiarami przemocy. Wright leży na sercu udzielanie pomocy innym, dlatego pełni funkcję ambasadorki Enough Project, organizacji non-profit działającej na rzecz przywrócenia pokoju w Kongo. Aktorka jest zagorzałą orędowniczką praw kobiet ze wschodniego Kongo. Wzięła udział w charakterze narratora w wyprodukowanym przez siebie dokumencie When Elephants Fight. Działa także jako ambasadorka organizacji Stand with Congo.

Wright zagrała w ostatnim czasie w produkcjach Everest, Bardzo poszukiwany człowiek ze zmarłym Phillipem Seymourem Hoffmanem oraz Kongres. Inne filmy w jej dorobku to: doskonale przyjęty przez krytyków obraz Dziewczyna z tatuażem Davida Finchera, Moneyball Bennetta Millera z Bradem Pittem i Jonahem Hillem, kultowy klasyk Narzeczona dla księcia Roba Reinera, Co jest grane? Barry’ego Levinsona, Hounddog Deborah Kampmeier, który także wyprodukowała, Stan gry Kevina Macdonalda,

Rozstania i powroty Anthony’ego Minghelli, Beowulf Roberta Zemeckisa, Śpiewający detektyw Keitha Gordona, Biały oleander Petera Kosminsky’ego, Harmider Anthony’ego Drazana, Obietnica Seana Penna, List w butelce Luisa Mandokiego, Niezniszczalny M. Nighta Shyamalana, Moll Flanders Pena Denshama, Zabaweczki Levinsona, a także Room 10 wyprodukowany w ramach inicjatywy Reel Women Film Series magazynu Glamour.

DANNY HUSTON (Ludendorff) odnosi sukcesy po obu stronach kamery. Obecnie można go oglądać w filmie The Last Photograph, który sam wyreżyserował. W ostatnim czasie zakończył też pracę na planie serialu Paranoid platformy Netflix. Pracuje także przy produkcji komedii Game Night z udziałem Rachel McAdams oraz filmu biograficznego Stan and Ollie w reżyserii Jona Bairda, który powstał na zlecenie eOne i BBC Films.

Na scenie teatralnej Huston wcielał się ostatnio w rolę Roberta Evansa w spektaklu „The Kid Stays in the Picture” wyreżyserowanym przez Simona McBurneya.

W 2016 r. pojawił się w filmie All I See Is You Marca Fostera z Blake Lively i Yvonne Strahovski. W 2015 r. wystąpił we Frankensteinie w roli Victora Frankensteina. We współczesnej ekranizacja klasycznej powieści Mary Shelley, do której scenariusz napisał reżyser filmu, Bernard Rose, udział wzięli także Xavier Samuel i Carrie-Anne Moss. Ponadto w styczniu 2015 i grudniu 2014 r. aktora można było oglądać w roli Massima Dolcefino w serialu American Horror Story: Freak Show kanału FX, stworzonym przez Ryana Murphy’ego i Brada Falchuka.

W 2014 r. wystąpił w filmie Wielkie oczy w reżyserii Tima Burtona, opartym na prawdziwej historii malarki Margaret Keane i jej manipulacyjnego męża, Waltera, który przypisał sobie autorstwo jej prac. Huston zagrał w nim rolę redaktora rubryki towarzyskiej — Dicka Nolana. Na ekranie towarzyszyli mu Christoph Waltz, Amy Adams, Krysten Ritter i Jason Schwartzman.
Aktor wcielił się w postać Bena Diamonda w swoim pierwszym serialu telewizyjnym Miasto cudów Mitcha Glazera. Za tę rolę otrzymał w 2013 r. nominację do Złotego Globu w kategorii najlepsza drugoplanowa rola męska w serialu, miniserialu lub filmie telewizyjnym. W 2013 r. zagrał też Siekiernika w trzecim sezonie serialu American Horror Story: Sabat kanału FX, tworzonym przez Murphy’ego i Falchuka.

Film Kongres z udziałem Hustona otworzył 45. sekcję Director’s Fortnight podczas Festiwalu Filmowego w Cannes w maju 2013 r. Obraz z gatunku science fiction zainspirowany opowiadaniem Stanisława Lema „Kongres futurologiczny” i wyreżyserowany przez Ariego Folmana jest kombinacją filmu fabularnego i animacji. Jego akcja rozgrywa się w dystopijnym społeczeństwie, w którym poruszane są zagadnienia dotyczące konsekwencji dominującej je technologii. Huston wciela się w nim w postać Jeffa Greena, który przekonuje aktorkę Robin Wright do sprzedaży swojego wizerunku, aby mogła grać w filmach przyszłości.

Aktor wystąpił w Libertadorze Alberto Arvela Mendozy w Madrycie. Film, który jest koprodukcją hiszpańsko-wenezuelską, to porywająca opowieść o losach Simona Bolivara i jego ostatecznym zwycięstwie nad potężnymi siłami Hiszpańskiego Imperium Kolonialnego. Bolivar, jeden z czołowych przywódców w walce o niepodległość Ameryki Łacińskiej okresu kolonialnego, do dziś pozostaje jedną z najbardziej inspirujących i wpływowych osobowości w regionie. Huston zagrał fikcyjną postać brytyjskiego finansisty Martina Torkingtona, wczesnego sojusznika, który walnie przyczynił się do sfinansowania niektórych kampanii wojskowych Bolivara.

Aktor wcielił się też w rolę Whitfielda Cooka w filmie Hitchcock z 2012 r., opowiadającym o rozterkach Alfreda Hitchcocka podczas kręcenia klasycznego horroru Psychoza. Partnerowali mu Anthony Hopkins, Helen Mirren, Jessica Biel i Scarlett Johansson.

W 2012 r. Huston wystąpił w Gniewie tytanów Jonathana Liebesmana, powracając do roli Posejdona, którą grał w Starciu tytanów z 2010 r. W drugim filmie na ekranie towarzyszyli mu Ralph Fiennes i Liam Neeson. Aktor pojawił się również w dramacie 12 godzin Simona Westa z Nicolasem Cage’em, Malin Akerman i Joshem Lucasem. W 2012 r. wziął także udział w dwóch projektach Bernarda Rose’a — Two Jacks ze Sienną Miller i swoim bratankiem, Jackiem Hustonem, oraz Boxing Day. Oba obrazy zostały oparte na motywach utworów Tołstoja.

W 2011 r. wystąpił w filmach Spisek Roberta Redforda z Jamesem McAvoyem, Robin Wright i Kevinem Kline’em, Przygoda w Paryżu, animacji w reżyserii Bibo Bergerona, oraz Playoff Erana Riklisa, opartym o historię życia Ralpha Kleina, cieszącego się złą sławą izraelskiego trenera koszykówki, który przyniósł mu nagrodę w kategorii najlepsza męska rola pierwszoplanowa na Festiwalu Filmowym w Montrealu w 2011 r.

Produkcje, w których aktor zagrał w 2010 r., to: thriller Furia Martina Campbella z Melem Gibsonem, Robin Hood Ridleya Scotta z Russellem Crowe’em i Cate Blanchett w rolach głównych, jak również film fantasy Honor wojownika Sngmoo Lee z udziałem Kate Bosworth i Geoffreya Rusha. Ponadto wcielił się w postać Geoffreya Feigera, prawnika Jacka Kevorkiana, w doskonale przyjętym przez krytyków, wielokrotnie nagradzanym filmie telewizyjnym Jack, jakiego nie znacie produkcji HBO w reżyserii Barry’ego Levinsona. Wraz z nim na ekranie pojawił się Al Pacino.

DAVID THEWLIS (Sir Patrick) w najbliższym czasie zagra w filmie Na głęboką wodę Jamesa Marsha u boku Rachel Weisz i Colina Firtha.

W jego wcześniejszym dorobku znalazły się tak różnorodne projekty filmowe jak: wielokrotnie nagradzana barwna animacja Anomalisa w reżyserii Charliego Kaufmana, nowa wersja Makbeta Justina Kurzela, w której Thewlis wciela się w rolę króla Duncana, a partnerują mu Michael Fassbender i Marion Cotillard, thriller gangsterski Legend w reżyserii Briana Helgelanda, opowiadający o losach bliźniaków Kray, w którym udział wzięli również Tom Hardy, Taron Egerton i Emily Browning.

Inne filmy, w których zagrał na przestrzeni swojej kariery aktorskiej, to: ekranizacja BBC klasycznej sztuki „An Inspector Calls” J.B. Priestleya w reżyserii Aislinga Walsha, w której wciela się w tytułową rolę inspektora, Podróż do Nowej Ziemi Terrence’a Malicka, Anonimus Rolanda Emmericha, Czas wojny Stevena Spielberga, Lady Luca Bessona, RED 2 Deana Parisota, Teoria wszystkiego Terry’ego Gilliama, ostatni obraz w karierze Johna Boormana — Queen and Country, rozdzierający Chłopiec w pasiastej piżamie, Królestwo niebieskie Ridleya Scotta, Rzymska opowieść Bernardo Bertolucciego z Thandie Newton, a także wyróżniony Oscarem, nagrodami BAFTA i SAG oraz Złotym Globem film biograficzny o Stephenie Hawkingu Teoria wszystkiego w reżyserii Jamesa Marsha, z udziałem Eddiego Redmayne’a i Felicity Jones.

Thewlis jest znany wielu widzom z roli uroczego Remusa Lupina z serii filmów o Harrym Potterze. Do innych pamiętnych ról w dorobku aktora należą nagradzana kreacja wędrującego ulicami Londynu filozofa Johnny’ego w obrazie Nadzy Mike’a Leigha oraz rola twórcy filmów wideo Knoksa Harringtona w entuzjastycznie przyjętym przez krytyków kultowym przeboju Big Lebowski.

Thewlis pracuje obecnie na planie trzeciego sezonu popularnego serialu Noaha Hawleya Fargo kanału FX, który zostanie wyemitowany jeszcze w tym roku.

CONNIE NEILSEN (Hippolyta) to światowej sławy aktorka angażująca się w działalność charytatywną, która jest obecna w branży od trzydziestu lat. Zróżnicowane role, w które wciela się zarówno na ekranie, jak i poza nim, przyniosły jej uznanie na całym świecie.

Ostatnio zakończyła pracę na planie filmu The Catcher Was a Spy z Tomem Wilkinsonem i Sienną Miller. W ubiegłym roku wystąpiła w melodramacie Ali and Nino Asifa Kapadii u boku Mandy’ego Patinkina. Obraz został po raz pierwszy pokazany szerokiej publiczności podczas Festiwalu Filmowego w Sundance w styczniu 2016 r.
W ostatnim czasie Nielsen pojawiła się w produkcjach takich jak: Stratton z Dominikiem Cooperem, Tomem Feltonem i Derekiem Jacobim, Spowiedzi z udziałem Toniego Servillo, pokazywana podczas Festiwalu Filmowego w Cannes w 2016 r., norweski dramat Løvekvinnen, Music, War & Love u boku Stellana Skársgarda, wyprodukowany przez Freda Roosa i wyreżyserowany przez Marthę Coolidge, Kongresmen z Nicolasem Cage’em, 72 godziny w reżyserii McG w duecie z Kevinem Costnerem, Nimfomanka Larsa Von Triera oraz niezależny film Od początku Seana Hanisha, w którym wystąpili Minnie Driver i Alfred Molina.

Zagrała główną rolę żeńską u boku Kelseya Grammera w nominowanym do Złotego Globu serialu Boss. Na małym ekranie była stałym członkiem obsady drugiego sezonu serialu The Following telewizji FOX, w którym występował też Kevin Bacon. Ponadto pojawiała się w serialach Żona idealna produkcji CBS oraz Prawo i porządek: sekcja specjalna.

Nielsen ma na swoim koncie udział w projektach filmowych takich jak: Nożownik z Tommym Lee Jonesem i Beniciem Del Toro, Sekcja 8. z udziałem Johna Travolty i Samuela L. Jacksona, Zdjęcie w godzinę u boku Robina Williamsa, Misja na Marsa z Garym Sinise’em, Adwokat diabła z Alem Pacino i Keanu Reevesem w rolach głównych oraz nagrodzony Oscarem dla najlepszego filmu Gladiator z Russellem Crowe’em i Joaquinem Phoeniksem, w którym zagrała główną rolę żeńską.

Inne filmy, które znalazły się w jej dorobku, to: doceniony przez krytyków Demon Lover Oliviera Assayasa, nagradzane obrazy Suzanne Bier Bracia i Zimne dranie, Zagubieni w Afryce, Blask tęczy, Bitwa w Seattle, W stanie zagrożenia, Zwrot do nadawcy, Rushmore i Wieczna północ.

Nielsen wyróżniono nagrodami dla najlepszej aktorki na Festiwalu Filmowym w San Sebastian i podczas ceremonii rozdania nagród Bodil Awards, Zulu Awards oraz Empire Awards. Była również nominowana do nagrody w kategorii najlepsza aktorka na gali rozdania European Film Awards, a także w kategorii najlepsza obsada za Gladiatora podczas ceremonii rozdania Screen Actors Guild Awards.

Ponadto Nielsen działa na rzecz ochrony środowiska i zmniejszania ubóstwa na świecie. W czerwcu 2010 r. współfinansowała inicjatywę Human Needs Project. Ta organizacja non-profit zapewnia czysta wodę, infrastrukturę i walczy o zwiększenie społecznej roli mieszkańców Kibery w Kenii. Nielsen kręciła zdjęcia do Zagubionych w Afryce, kiedy odwiedziła ten slums Nairobi. Aktorka stara się dzielić czas między pracę na planie filmowym i działalność na rzecz organizacji Human Needs Project, jak również jej drugiej filantropijnej inicjatywy — programu stypendialnego Road to Freedom Scholarships. Ta druga organizacja przyznaje stypendia dzieciom pochodzącym z dzielnic nędzy, aby umożliwić im kontynuację edukacji. Nielsen została niedawno uhonorowana nagrodą Nelson Mandela Changemaker Award za pracę na rzecz Human Needs Project, którą otrzymała podczas szczytu PTTOW w 2017 r.

Aktorka zasiada w zarządzie duńskiej ogólnokrajowej fundacji Corporate Social Responsibility Foundation oraz w jury corocznie przyznającym nagrody. Prowadzi współpracę z Nordic Fashion Institute w ramach sponsorowanej przez ONZ inicjatywy NICE (Nordic Initiative Clean and Ethical), obejmującą działania nordyckiej branży modowej na rzecz społeczeństwa i ochrony środowiska.
Nielsen była głównym mówcą na wielu znaczących konferencjach, w tym Near Future Summit w 2017 r., konferencji Virgin Unite Leadership na Necker Island w 2014 r., Gates Foundation Sanitation Summit w 2013 r. oraz Opportunity International w 2012 r.

ELENA ANAYA (dr Maru) urodziła się w Palencii w Hiszpanii. Ponieważ była aktywnym dzieckiem, z powodzeniem uprawiała karate i wspinaczkę górską. W wieku 17 lat zdecydowała, że chce się poświęcić aktorstwu. Zapisała się na warsztaty teatralne prowadzone w lokalnym mieście przez aktora Manuela Morona. Zdeterminowana jak nigdy dotąd postanowiła rzucić szkołę i zdawać do Królewskiej Akademii Sztuki Dramatycznej (RADA) w Madrycie.

Moron opowiedział o jej niespotykanym talencie swojemu agentowi, który poszukiwał młodej dziewczyny do dramatu África z 1996 r. Anaya poszła na przesłuchanie i dostała rolę.

Musiała zrezygnować z nauki w Królewskiej Akademii, kiedy Fernando Leon de Aranoa zaproponował jej rolę w swojej komedii Rodzina. Jednak mając świadomość, jak ważne jest zdobycie wykształcenia, Anaya kontynuowała naukę w Szkole Aktorskiej Juana Carlosa Corazzy.

Po debiucie kinowym aktorka nie przestawała imponować rolami drugoplanowymi w filmach takich jak: Czarne łzy Fernando Bauluza i Ricardo Franco oraz Finisterre, donde termina el mundo w reżyserii Xaviera Villaverdy z 1998 r., Zatarte ślady Enrique Gabriela z 1999 r. oraz melodramat El invierno de las anjanas Pedro Telechey. W 2000 r. reżyser Julio Medem obsadził ją w roli ponętnej opiekunki do dzieci Belen w dramacie erotycznym Lucia i seks. Wybuchowa mieszanka niewinności i prowokacji przyniosła jej nominację do nagrody Goya (nagroda Hiszpańskiej Akademii Filmowej) dla najlepszej aktorki drugoplanowej. Zdobyła także nagrodę Spanish Actors Union Award w tej samej kategorii. Jeszcze w tym samym roku zagrała w komedii Boskie jak diabli w reżyserii Agustína Díaza Yanesa z Penelope Cruz i Victorią Abril.

Jako że jej gwiazda świeciła coraz jaśniej dzięki rolom w produkcjach Dwóch twardzieli Juana Martineza Moreno z 2003 r. oraz Porozmawiaj z nią Pedro Almodóvara z 2002 r., było jedynie kwestią czasu, zanim zwróciła na siebie uwagę reżyserów z całego świata i otrzymała propozycję zagrania najbardziej zaborczej wybranki Drakuli w filmie Van Helsing Stephena Sommersa z 2004 r. Później, w 2004 r., pojawiła się w komedii akcji Dead Fish w reżyserii Charleya Stadlera z Garym Oldmanem, a w 2005 r. w thrillerze Delikatna Jaume’a Balagueró oraz w przygodowym filmie kostiumowym Kapitan Alatriste Agustína Díaza Yanesa. W 2007 r. wystąpiła w komedii romantycznej Miguel i William w reżyserii Inés París oraz w dramacie Uwikłani Toma Kalina z Julianne Moore w roli głównej.

W 2008 r. Anaya została przedstawiona francuskim widzom w filmie Wróg publiczny numer jeden, część 1 Jeana-Françoisa Richeta z udziałem Vincenta Cassela i Gerarda Depardieu. Następnie pojechała do Kairu, aby nakręcić melodramat W Kairze Ruby Naddy. Agustín Díaz Yanes zadzwonił do niej ponownie z propozycją zagrania w jego filmie Aurora i archanioł. Później wzięła udział w thrillerze Wyspa zaginionych Gabe Ibaneza.

W 2009 r. Anaya i Julio Medem spotkali się po raz kolejny na planie obrazu Noc w Rzymie. Rola Alby przyniosła aktorce nominacje w kategorii najlepsza aktorka zarówno do nagrody Spanish Actors Guild, jak i Goya. Następnie Anaya wróciła do Francji, aby nakręcić Pustkę Freda Cavaye.

W 2010 r. Pedro Almodovar zaproponował jej główną rolę Very w swoim nowym filmie Skóra, w której żyję u boku Antonio Banderasa. Kreacja ta zapewniła jej nagrodę Goya dla najlepszej aktorki w 2011 r.

W 2012 r. została wyróżniona honorową nagrodą Málaga Sur w czasie dorocznego Festiwalu Filmowego w Maladze. W tym samym roku Anaya wyjechała do Argentyny, by realizować zdjęcia do produkcji Pensé que iba haber fiesta. W 2013 r. wcieliła się w postać Lupe w dramacie Todos están muertos, w reżyserii Beatriz Sanchis. Rola ta przyniosła jej sześć nominacji w kategorii najlepsza aktorka w 2015 r., czyniąc ją jedyną aktorką w historii, która została nominowana do wszystkich hiszpańskich nagród w sezonie.

W 2013 r. Anaya pojawiła się również w szkockim obrazie Swung. W 2014 r. zagrała w filmach La memoria del Agua chilijskiego reżysera Matiasa Bizy oraz Daleko od morza Imanola Uriby.

Anaya wystąpiła ostatnio gościnnie w obrazie Boss Brada Furmana z Bryanem Cranstonem i Johnem Leguizamo, zanim dołączyła do obsady dramatu La cordillera w reżyserii Santiago Mitry.

EWEN BREMNER (Charlie) urodził się w Edynburgu w Szkocji. Współpracował z wieloma reżyserami cenionymi na całym świecie, w tym z Dannym Boyle’em, Mikiem Leighem, Ridleyem Scottem, Bongiem Joonem-Ho, Wernerem Herzogiem oraz Woodym Allenem. Aktor zdobył uznanie, kreując jedyne w swoim rodzaju postaci w entuzjastycznie przyjmowanych przez krytyków obrazach, dorównując przy tym wielu największym gwiazdom Hollywood.

Bremner przez lata pracował w teatrze, telewizji i filmie, zanim został obsadzony w przełomowej roli w dramacie Trainspotting z 1996 r., wyreżyserowanym przez nagrodzonego Oscarem Danny’ego Boyle’a. W związku z tym, że jako pierwszy wcielał się w postać Marka Rentona w produkcji Traverse Theatre w Edynburgu, aktor utrudniał potem życie Evanowi McGregorowi. Zagrał Spuda Murphy’ego, na zawsze zaskarbiając sobie pamięć widzów dzięki osławionej scenie rozmowy o pracę „napędzanej speedem”.

Przed nakręceniem Trainspotting Bremner stworzył imponującą kreację w obrazie Nadzy Mike’a Leigha z Davidem Thewlisem. W 1999 r. zyskał uznanie krytyków za rolę cierpiącego na schizofrenię mężczyzny mieszkającego z dysfunkcyjną rodziną w dramacie Julien Donkey-Boy Harmony’ego Korine’a. Film został zrealizowany ściśle według ultrarealistycznych założeń ruchu Dogma 95 Larsa Von Triera. Rola tytułowego bohatera wymagała od Bremnera opanowania amerykańskiego akcentu. Na ekranie towarzyszył mu Werner Herzog. Następnie aktor nawiązał współpracę z reżyserem Michaelem Bayem na planie jego głośnej produkcji wojennej Pearl Harbor z 2001 r. Po raz kolejny udowodnił swoją wszechstronność, wcielając się w postać kochającego ojczyznę amerykańskiego żołnierza walczącego w II wojnie światowej. Rok później ponownie założył mundur na potrzeby drugoplanowej roli, którą zagrał w Helikopterze w ogniu Ridleya Scotta. W ciągu kolejnych kilku lat pojawił się w dużych hollywoodzkich produkcjach takich jak Witajcie w dżungli, W 80 dni dookoła świata, Obcy kontra Predator, Wszystko gra Woody’ego Allena, komedia Zgon na pogrzebie w reżyserii Franka Oza oraz Nie wszystko złoto, co się świeci z duetem aktorskim Matthew McConaughey i Kate Hudson.

W tym roku Bremner ponownie wcielił się w pamiętną rolę Spuda w obrazie T2: Trainspotting, wyczekiwanej kontynuacji kultowego klasyka w reżyserii Danny’ego Boyle’a. Aktor zamknie rok występem w filmie Renegades, za którego produkcję odpowiada współautor scenariusza, Luc Besson.

Bremner obecnie pracuje na planie serialu Will stacji TNT w reżyserii Shekhara Kapura, którego produkcją zajmuje się Craig Pearce. Serial będzie opowiadał o nieznanych latach z życia młodego Williama Szekspira po jego przyjeździe do Londynu w 1589 r.

Wśród innych projektów filmowych z udziałem Bremnera warto wymienić produkcje takie jak: Poznasz przystojnego bruneta Woody’ego Allena, Ostatnia miłość na Ziemi Davida Mackenziego ponownie u boku Evana McGregora, Wielkie nadzieje Mike’a Newella, Jack: Pogromca olbrzymów w reżyserii Bryana Singera, Snowpiercer: Arka przyszłości Bonga Joona-Ho z udziałem Chrisa Evansa i Tildy Swinton, Exodus: Bogowie i królowie, Wide Open Spaces, Mojo, Mediator, Tchórzliwe serce, Hallam Foe, 16 lat utopionych w alkoholu oraz Przekręt.

W telewizji Bremner był zaangażowany w realizację licznych uznanych produkcji, w tym trylogii Worricker Davida Hare’a z Billem Nighym, produkowanej na zlecenie telewizji BBC, serialu Moving On Jimmy’ego McGoverna oraz jego australijskiego miniserialu Wygnani do raju, serialu Kontra dla telewizji Sky, filmu Dive Dominika Savage’a, filmu biograficznego o Dylanie Thomasie A Poet in New York oraz ekranizacji Dnia Tryfidów na zlecenie telewizji BBC. Aktor zagrał ponadto legendarnego surrealistę Salvadora Dalego w brytyjskim dramacie telewizyjnym Surrealissimo: The Trial of Salvador Dali oraz wystąpił gościnnie w popularnym serialu Mam na imię Earl stacji NBC.

Bremner udzielał się też w teatrze. W jego dorobku scenicznym znalazły się m.in. spektakle takie jak: „The God of Hell” (Donmar Warehouse), „Damascus” (Traverse), „Trainspotting” (Citizens/Traverse/Bush Theatres), „Platonow” (Bush Theatre), „Gormenghast” (Lyric Hammersmith), „Bright Light Shining” (Bush Theatre) oraz „Conquest of the South Pole” (Traverse/Royal Court).

Obecnie mieszka w Szkocji i Nowym Jorku.

LUCY DAVIS (Etta) to angielska aktorka, która stała się rozpoznawalna dzięki roli Dawn Tinsley w serialu komediowym Biuro Ricky’ego Gervaisa. Davis występuje obecnie w serialu komediowym Better Things kanału FX, tworzonym przez Pamelę Adlon i Louisa C.K.

W jej dorobku znalazły się filmy takie jak Garfield 2 oraz Wysyp żywych trupów.

W telewizji pojawiała się ostatnio w serialu Maron stacji IFC. Wcześniej można ją było oglądać w sześcioodcinkowym komediodramacie Married Single Other telewizji ITV, miniserialu Duma i uprzedzenie produkcji BBC oraz serialach Brzydula Betty stacji ABC i Studio 60 kanału NBC.

SAÏD TAGHMAOUI (Sameer) wystąpił ostatnio w obrazie Boss u boku Bryana Cranstona. Jest najbardziej znany z filmów Złoto pustyni, G.I. Joe: Czas Kobry oraz Nienawiść, do którego współtworzył scenariusz.

W ciągu swojej kariery zagrał w projektach filmowych i telewizyjnych takich jak: American Hustle z Bradleyem Cooperem i Jennifer Lawrence, Zdrajca z udziałem Dona Cheadle’a i Guya Pearce’a, Hidalgo — ocean ognia u boku Viggo Mortensena, 8 części prawdy z Dennisem Quaidem i Forestem Whitakerem, Zagubieni J.J. Abramsa oraz Chłopiec z latawcem Marca Forstera.

EUGENE BRAVE ROCK (Wódz) jest znany z pracy na planie obrazu Zjawa z 2015 r. i serialu Hell on Wheels: Witaj w piekle z 2011 r.

Brave Rock pochodzi z federacji plemion indiańskich Czarne Stopy, a jego imię Natoiyiipiita, które nadała mu babcia Rosie Dayrider, oznacza Świętego Orła. To ceniony aktor, muzyk i kaskader, który pracuje na planach licznych produkcji filmowych i teatralnych od 17. roku życia. Brave Rock wierzy, że jego praca będzie zawsze wzbudzała pozytywne emocje i szacunek oraz że pomoże w większym stopniu zrozumieć jego pobratymców i ich kulturę na całym świecie.

informacja prasowa

Kalendarium

Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "Joker: Folie À Deux"

Zobacz wyniki

Sonda

Najlepsza okładka (Dark Age):