Forum
Już wkrótce
  • "Batman zbawia świat" w TNT - 21 Sty 2018, 08:50
  • "Batman zbawia świat" w TNT - 23 Sty 2018, 14:55
  • Batman – Jestem samobójcą - 24 Sty 2018,
  • Batman: Zjawy z przeszłości (WKKDC) - 24 Sty 2018,

W nowym numerze Rolling Stones pojawił się specjalny artykuł opisujący Bane’a w filmie “The Dark Knight Rises”.

“Nie chcieliśmy rywalizować z rolą Heatha”, mówi Nolan. “Chcieliśmy kogoś bardziej w typie potwora – Bane to facet, który fizycznie złamał Batmana. To nieodparta siła kontra nieruchomy obiekt.”

Płaszcz – “Bane ubiera się w stylu wojskowym”, mówi Nolan. “Dowodzi grupą fanatycznych najemników, którzy robili okropne rzeczy, a teraz wylądowali w Gotham City. Jedną z inspiracji dla scenariusza była “Opowieść o dwóch miastach” Karola Dickensa i tym płaszczem chcieliśmy tchnąć trochę romantyzmu rewolucji francuskiej zmieszanego z funkcjonalnością II Wojny Światowej. Istotą Bane’a jest militarna i brutalna siła połączona z zapałem rewolucjonisty.”

Kamizelka kuloodporna – “Projektantka kostiumów, Lindy Hemming, połączyła nowoczesny sprzęt wojskowy z bardziej staroświeckimi materiałami, jak skóra, by nadać strojowi Bane’a utylitarną, pro-aktywną jakość, której potrzebuje”, mówi Nolan. “Zawsze jest gotów do walki.”

Maska – “Bane to ktoś komu doskwiera wielki ból z powodu dawnego urazu”, mówi Nolan, “maska dozuje pewną dawkę znieczulenia, dzięki czemu ból nie przekracza pewnego poziomu. Tym samym Bane może funkcjonować. Przerażenie jakie wzbudza Hardy swoim spojrzeniem jest olśniewające. Ale musieliśmy zakryć jedne z najbardziej wyrazistych ust w przemyśle filmowym na cały film!”

Źródło: gofobo.com

PRZECZYTAJ TAKŻE:

2 odpowiedzi na „Christopher Nolan opisuje Bane’a i jego strój

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W KINACH OD
17 LISTOPADA
Kalendarium
Sonda

Najbardziej oczekiwany film animowany związany z Batmanem w roku 2018

Zobacz wyniki

Galeria
ss_htp_00 suicide-squad-group-costume sshtp-zoom_-_embed_2018 sshtp-waller-and-squad_copy_-_h_2018 sshtp-deadshot_-_embed_2018 sshtp-amanda_waller_-_embed_2018_0
Komiksowe Top 5