Forum

Już wkrótce
  • “Batman: Ziemia niczyja. Kataklizm. Wstrząsy wtórne. Tom 2” - 28 lut 2024,
  • “Uniwersum DC według Neila Gaimana” - 28 lut 2024,
  • “Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 1” - 28 lut 2024,
  • “Joker. Operacja specjalna. Tom 1” - 28 lut 2024,
WONDER WOMAN. EDYCJA ROCZNICOWA
/WONDER WOMAN. COMMEMORATIVE EDITION/

Data wydania (Polska): 11.10.2017
Wydawca: Galapagos
Gatunek: animacja
Cena rynkowa:
Rok produkcji: 2009
Czas trwania filmu: 70 minut
Wersja wydania: 1 płytowa
Wersje językowe filmu: angielska, francuska, niemiecka, hiszpańska, węgierska, polski lektor
Dźwięk wersji oryginalnej filmu: Dolby Digital 2.0
Napisy: angielskie, polskie, węgierskie, francuskie, holenderskie, niemieckie, portugalskie, hiszpańskie
Wersja dla niesłyszących: angielska, niemiecka
Dodatki: Zupełnie nowe materiały dodatkowe: Legenda Wonder Woman, Wonder Woman: Wywrotowe marzenie, Wonder Woman: Córka mitu, Komentarz zespołu kreatywnego, Zapowiedź następnego animowanego filmu ze świata DC Universe: Batman i Harley Quinn
Opis: Gdy wskutek zdrady Ares, bóg wojny, ucieka z niewoli, Amazonka księżniczka Diana podejmuje się misji schwytania go, nim chaos i zniszczenie ogarną całą planetę. Z pomocą zadziornego pilota myśliwca Steve’a Trevora Diana wytropi Aresa i podąży za nim do Stanów Zjednoczonych, gdzie czeka ją bitwa, jakiej ludzkość jeszcze nie widziała. Dzięki tej wspaniałej edycji rocznicowej przeżyj raz jeszcze epicką opowieść o księżniczce, która stała się największą superbohaterką w historii!

Animowana wersja przygód “Wonder Woman” z 2009 roku, to jeden z najlepszych filmów, który wyszedł z pod szyldu WB/DC. Teraz dzięki Galapagos Film polski widz ma okazje obejrzeć tę produkcje, dodatkowo w wersji rocznicowej.

Fabuła nie jest skomplikowana, ale zawiera w sobie wszystkie elementy dobrze opowiedzianej historii. W prologu poznajemy mroczną tajemnicę królowej Amazonek Hipolity i jej powiązania ze znienawidzonym bogiem wojny Aresem. Dowiadujemy się również jak doszło do uwięzienia Aresa na rajskiej wyspie i jego ucieczki z więzienia. W fabułę jest zgrabnie wpleciona geneza Wonder Woman, oczywiście lekko uwspółcześniona. Pilot myśliwca Steve Trevor nadaje całej historii humoru jako przewodnik Diany po patriarchalnym świecie śmiertelników. Pilot kobieciarz od razu budzi naszą sympatię, poprzez swoje wady i śmiałość. Wonder Woman ma silną osobowość, ale z czasem potrafi dostrzec zalety świata ludzi. Czuć chemię między Trevorem, a Dianą.

Postacie drugoplanowe również posiadają głębsze osobowości. Ares dzięki swojej charyzmie nie wydaje się sztampowym czarnym charakterem. Głosu postaciom użyczyli tak utalentowani aktorzy i aktorki jak: Alfred Molina (Ares), Oliver Platt (Hades), Virginia Madsen (Hipolita), Rosario Dawson (Artemida), Keri Rusell (Wonder Women). Jest to moim zdaniem najlepsza obsada głosowa jaka do tej pory pojawiła się w filmie animowanym WB/DC. Akcja osadzona jest współcześnie, ale scenarzyści wiele inspiracji czerpali z mitów greckich, a co za tym idzie z komiksowego dziedzictwa księżniczki Amazonek. Tego tła brakowało mi w filmie aktorskim w reżyserii Patty Jenkins. Talent aktorów i inteligentne dialogi sprawiają, że animacje “Wonder Woman” ogląda się z zaciekawieniem. Sceny bitewne robią wrażenie, a animacja nie jest za bardzo uproszczona, jak to się czasem zdarza. Technicznie nie mam filmowi nic do zarzucenia.

Jako, że dostajemy do rąk edycję rocznicową filmu, to na płycie w materiałach dodatkowych znalazły się trzy filmy dokumentalne i komentarz twórców do filmu. Dodatki na pewno ucieszą fanów postaci jak i komiksu w ogóle. Niestety tak zacny materiał dodatkowy nie doczekał się napisów, co pozostawia mały niedosyt.

Animowany film “Wonder Woman”, to nadspodziewanie udana produkcja, którą warto mieć w swojej kolekcji.

Dziękujemy dystrybutorowi filmu Galapagos Film za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

Ocena: 5 nietoperków

Recenzował: Bullet

Poprzednia Strona

Kalendarium

Sonda

Najlepszy plakat z "The Batman"