W ostatnim okresie, na naszej stronie pojawiły się różne aktualizacje w tym 8. odcinek podcastu Z Groty Nietoperza, poświęcony głównie “The Batman”, a także kolejne recenzje “Young Justice”, czy też nowy materiale na kanale YouTube, w którym przyglądnięto się przygodom Batmana, podczas których Mroczny Rycerz wybierał się poza Stany Zjednoczone.

Batman: The Dark Knight Returns, Part 2 (recenzja)
O ile w pierwszym filmie mieliśmy wątek Mutanów, to drugi wraca do dobrze znanych postaci z komiksów. Na scenę w pełni wkracza Jokera, a także Superman.
Kliknij tutaj, aby przeczytać

Batman: The Dark Knight Returns, Part 1 (recenzja)
Adaptacje kultowych komiksów to zawsze wielkie wyzwania i odpowiedzialność. Czasami twórcy postanawiają coś zmienić w oryginale, albo dostosować do większego animowanego uniwersum. W przypadku “The Dark Knight Returns” mamy dość wierną adaptację.
Kliknij tutaj, aby przeczytać


Batman na Powązkach w Polsce (video)
Rok temu swoją premierę miał specjalny album komiksowy “Batman: Świat”, gdzie osoby twórcze z różnych części świata miały okazję pokazać Mrocznego Rycerza po swojemu – włącznie z odwiedzinami w ich kraju. Nie zabrakło wtedy też Polski, jednak… to nie był pierwszy raz, kiedy Mroczny Rycerz pojawił się w naszym kraju. Radek przygląda się wybranym pozycjom (z dość dużego zbioru) opowieści, gdzie Batman musiał opuścić granicę Gotham City i Stanów Zjednoczonych.


Young Justice 4×13
Po kilku odcinków dochodzi do tego co od samego początku było nieuniknione, Klarion i nasi bohaterowie muszą współpracować nie tylko przy starciu z Dzieckiem ale i podczas wyboru nowego kotka w Salem, co dostarcza wiele humoru.
Kliknij tutaj, aby przeczytać


Young Justice 4×12
Wybuchowy początek, sprawia bohaterowie są bezradni tak jak i Doctor Fate.
Kliknij tutaj, aby przeczytać


Young Justice 4×11
Młodzi adepci magii poddani próbie muszą się zmierzyć ze swoimi lękami.
Kliknij tutaj, aby przeczytać


Batman. Ego i inne opowieści
Wyjątkowy album, w którym zebrano opowieści o Batmanie autorstwa znakomitego amerykańskiego scenarzysty i rysownika Darwyna Cooke’a.
Kliknij tutaj, aby przeczytać


Young Justice 4×10
Chociaż po stronie bohaterów jest nieprzewidywalny Demon Etrigan. To ze swoimi mocami nasi bohaterowie są jednak bezradni wobec połączonych sił Władców Chaosu, które wspierają Dziecko.
Kliknij tutaj, aby przeczytać


Young Justice 4×09
Zapraszamy na magiczne lekcje Zatanny. Jest zabawnie i wesoło ale do czasu. Nowa przygoda, nowi bohaterowie i odmienny klimat.
Kliknij tutaj, aby przeczytać


Suicide Squad: Hell to Pay – recenzja
Jeśli lubicie szalone przejażdżki w towarzystwie superzłoczyńców, to “Legion samobójców: Piekielna misja” powinien przypaść wam do gustu.
Kliknij tutaj, aby przeczytać


Batman: Imposter – recenzja i prezentacja (video)
Radek przygląda się “Batman: Imposter” – miniserii z DC Black Label, której światowa premiera wydania zbiorczego miała miejsce 22 lutego 2022 roku, w tym w Polsce. To historia spoza kanonu o Mrocznym Rycerzu, który dopiero od niedawna działa w Gotham City, gdzie nagle pojawia się oszust podszywający się pod bohatera.


Young Justice 4×08
Dochodzi do ostatecznej konfrontacji, ale tak naprawdę nie w tym kryje się cały przekaz odcinka. Mamy dobre sceny walki, ale najważniejsze okazują się relacje “rodzinne”.
Kliknij tutaj, aby przeczytać


Young Justice 4×07
Najnowszy odcinek “Young Justice” lekko odchodzi od formatu wcześniejszych. Tym razem oprócz wydarzeń związanych z odbiciem Orphan, śledzimy też poczynania bohaterów na Marsie, nie brak też retrospekcji.
Kliknij tutaj, aby przeczytać


Z Groty Nietoperza #8 (podcast)
The Batman – nasza recenzja i wrażenia z filmu (bez spoilerów oraz ze spoilerami)


Batman: Return of the Caped Crusaders – recenzja
Powrót po latach do szalonych lat 60-tych? Czy współcześni widzowie są na to gotowi? Fani “Batmana” z Adamem Westem będą zadowoleni, a innych produkcja być może zachęci do sięgnięcia po serial.
Kliknij tutaj, aby przeczytać

PRZECZYTAJ TAKŻE:

za
dni
1
3
1
godzin
1
0
minut
5
2
sekund
1
8
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):