Wiele wskazuje na to, że “Man of Steel” zapoczątkuje budowę filmowego uniwersum DC. W wywiadzie dla magazynu Empire Zack Snyder zdradził, że w jego najnowszym filmie pojawią się aluzje do uniwersum DC, po to by zasygnalizować widzom, że taki świat istnieje.

Źródło: CBM

Strój Batmana twórcy fanfilmuKilka dobrych lat temu Paul J. Wares postanowił zrealizować fanfilm, w którym przedstawiłby losy Batmana z filmów Tima Burtona przed akcją pierwszej produkcji z 1989 roku. W filmie miało zostać pokazane także, jak Jack Napier dostał zlecenie zabójstwa Wayne’ów. O produkcji jednak ucichło i przez długi okres czasu nie pojawiało się nic na jej temat. Do niedawna.

Na forum serwisu Batman-Online Wares poinformował, że powraca do produkcji aż dwóch filmów (pierwszy z nich porzucił z powodu spraw osobistych). Pierwsza z nich to oczywiście “Batman Prologue“, który określił mianem dużego i wymagającego przedsięwzięcia. Natomiast drugi film miałby nazywać się “Dance With The Devil“. Jego akcja toczyłaby się po “Batman Returns” i powracała do wątków “Batmana” z 1989 roku. Twórca opisał drugi projekt jako dużo łatwiejszy do zrealizowania.  Kogo możemy się w nim spodziewać? Hugo Strang’a, Scarecrowa, Catwoman, Batgirl oraz Jokera.

W chwili obecnej możliwość zrealizowania filmów to kwestia czasu i oczywiście pieniędzy. Wares poszukuje także ekipy, która pomogłaby mu między innymi z efektami specjalnymi. Twórca znany jest też ze swojej firmy Hero Wares Creations, gdzie tworzy stroje. W związku z tym, Wares podzielił się fotkami stroju Batmana z fanfilmu i nie tylko. Jedną z nich znajdziecie w newsie (kliknięcie spowoduje powiększenie obrazka), po resztę zapraszamy na temat forum Batman-Online, gdzie możecie też zaoferować wymaganą przez twórce pomoc przy realizacji filmów. Wpis znajdziecie pod tym linkiem.

LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #45

Tytuł historii: Without Sin, Part 4
Data wydania: 11.04.2013 (USA)
Scenariusz: Dan Mishkin
Rysunki: Tom Mandrake
Okładka: Tom Mandrake
Kolor: Wendy Broome
Liternictwo: Saida Temofonte
Ilość stron: 26

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Kiedy Two-Face idzie do spowiedzi nie szuka rozgrzeszenia. Czy Harvey Dent się zmienił, czy to może kolejna oznaka jego szaleństwa?

W nocy na parkingu ratuszu Batman postanawia zadać kilka pytań pani Kirk. Kobieta obawiając się, że coś jej grozi próbuje się bronić, a kiedy to nie pomaga ucieka i wzywa pomocy. Ostatecznie zdradza Batmanowi, że nowy burmistrz nie daje się zastraszyć i nie prowadzi działań jak jego poprzednicy. Pojawienie się strażnika sprawia, że Batman postanawia odejść, ale obiecuje, że jeszcze dokończy rozmowę z panią Kirk, która blisko pracuje z burmistrzem przy planach przebudowy Devil’s Ridge.

Później w katedrze św. Dismasa Batman odwiedza ojca Tenneya. Informuje go o swojej rozmowie z Jennifer Kirk. Księdzu nie udało się jednak jeszcze złamać wszystkich zapisków ojca Richtera. Batman jednak cały czas nie skreślił go z listy podejrzanych, bo dowiedział, że ten kilka miesięcy temu zabił człowieka, a następnie niespełna pół roku później złożył śluby kapłańskie. Cała sprawa została wyciszona przez archidiecezję i władze miasta.

Tenney postawia opowiedzieć Batmanowi jak wyglądał najgorszy dzień w jego życiu. Podczas budowy domów i kościołów w Ameryce środkowej, gdzie budowanie kościołów jest niebezpiecznym zajęciem, grupa paramilitarna postanowiła pokrzyżować ich plany przy użyciu przemocy. Na ich nieszczęście Tenney znał się na przemocy i wtedy po raz pierwszy zabił innego człowieka. Chociaż wyrzuty sumienia go nie ominęły, to sądzi, że Batman go rozumie, ale w odróżnieniu do niego bohater Gotham City zawsze znajdywał jakiś sposób by nie odbierać życia.

Ze słowami Batmana zgadza się Two-Face, który niespodziewanie zjawia się w katedrze. Jak się okazuje Harvey wcześniej wyspowiadał się ze swoich ostatnich zabójstw oraz wyznał, że to on był sekretnym darczyńcą ojca Richtera. Dochodzi do strzelaniny, a kiedy Harvey postanawia rzucić monetą Batman ją przechwytuje i nie chcąc zdradzić, jaka strona wypadała, sprawia, że złoczyńca jeszcze bardziej się wścieka i ostatecznie decyduje się wyskoczyć przez okno.

Autor: Q

Powoli zbliżamy się do końca, a tak naprawdę cały czas nie wiele wiadomo. Już trochę za długo brakuje różnych odpowiedzi. Z jednej strony wątek relacji ojca Tenneya z Batmana stanowi ciekawy pogląd na działania bohatera, ale z drugiej nie wiele nas to przybliża do wyjaśnienia zabójstwa ojca Richtera. Praktycznie pewne jest, że ma to związek z planem przebudowy Devil’s Ridge, ale jaka jest w tym wszystkim rola Harveya Denta, czy rzeczywiście się zmienił, czy może Two-Face nadal o wszystkim decyduje? Na te i kilka innych pytań odpowiedzi jeszcze nie uzyskaliśmy.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Q

Justice LeagueZack Snyder? W sieci pojawiła się bardzo ciekawa informacja na temat filmowego projektu o Justice League. Ruben Fleischer, reżyser m. in. “Zombieland” i “Gangster Squad” (którego scenarzystą był Will Beall, czyli osoba wymieniana w wielu plotkach jako autor tekstu “Justice League”) w trakcie wywiadu na temat jego najnowszego obrazu został spytany o to, czy zajmie się ekranizacją historii o grupie superbohaterów DC Comics. Jego odpowiedź brzmi następująco:

Cóż, to rzecz, którą będzie zajmować się Zack Snyder

Biorąc pod uwagę, że nazwisko Fleishera pojawiło się już rok temu w plotkach jako kandydat do zrealizowania filmu o Justice League, jego informację można uznać za bliższe prawdy. O ile sam nie odpowiedział bazując na plotkach.

Powraca również informacja jakoby David Goyer miał zająć się scenariuszem (albo wprowadzeniem poprawek do poprzednich wersji). Nie pozostaje nam nic innego niż czekać na obiecane oświadczenie prezesa Warner Bros. Jeffa Robinova w sprawie kolejnych obrazów na podstawie komiksów DC Comics.

Źródło: Bleeding Cool

Batman: The Dark Knight #19Na stronach CBR można już obejrzeć preview z “Batman: The Dark Knight #19”.

Gdzie jest Batman, kiedy Gotham City jest niszczone?

Przykładowe strony z “Talon #7” zamieszczone w nerdist.com

InfiniteCrisis_ZatannaW sieci pojawiły się kolejne materiały video prezentujące bohaterów z gry MOBA “Infinite Crisis”, Zatannę i Green Lanterna.

W grze gracze będą mogli sterować postaciami z różnych Ziem, które tworzą multiwersum DC Comics. Za sprawą pewnego wydarzenia wszystkie światy spotkają się ze sobą i rozpocznie się walka o los uniwersum.
Czytaj dalej

Batman: The Dark Knight #19W środę, 24 kwietnia, do sprzedaży w USA trafią m.in. następujące tytuły związane z Batmanem:

Źródło: DC Comics

Batman Inc. #10Na stronach LA Times zamieszczono preview z 10. numeru “Batman Incorporated”, tym samym dowiedzieliśmy się, że w numerze po raz pierwszy w New 52 pojawi się Azrael (Michael Lane).

Przetrwać może tylko jeden: czy będzie to mężczyzna czy nietoperz?

ZatannaCzy Gardner Fox zmienił wydarzenia z “Detective Comics”, by cieszący się coraz większą popularnością Batman dołączył do JLA?
Tak

W “Justice League of America #51” zakończona została historia “Zatanna’s Search”, jedna z klasycznych opowieści Gardnera Foxa. Scenarzysta wprowadził nową postać Zatannę, która pojawiła się w różnych seriach szukając swojego ojca. W ówczesnym czasie było to nowatorskie podejście ze strony DC Comics i zapowiadało, że DC będzie bardziej próbować tworzyć wspólne uniwersum dla swoich bohaterów, tak jak miało to miejsce w przypadku Marvela.
Czytaj dalej

Wśród produktów oferowanych przez Helmet Dawg na szczególną uwagę zasługuje “Dark as Night helmet”, który swoim wyglądem przypominają maskę Batmana. Koszt takiego kasku z nietoperzowymi uszami to 325 dolarów. Więcej szczegółów technicznych znajdziecie pod tym adresem.

na 4K ULTRA HD, BLU-RAY I DVD

już za:

dni
3
1
0
godzin
0
0
minut
1
7
sekund
4
7

Kalendarium

Galeria

38473433233 rhnw-screenshot-co-op-final-1652184185296 rh-screenshot-explosion-final-1652184185295 rh-screenshot-closeup-final-1652184185295 nw-screenshot-combat-final-1652184185294 nw-screenshot-closeup-final-1652184185293